تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

SIMATIC MANAGER در نمایش ONLINE در اتوماسیون صنعتی

SIMATIC MANAGER در نمایش ONLINE در اتوماسیون صنعتی

همانطور که اشاره شد در حالت ONLINE می توان به یک ایستگاه در حال کار متصل شد و برخی از محتویات ایستگاه را مشاهده نمود در صورتی که از محیط نرم افزار SIMATIC MANAGER به یک ایستگاه به صورت ONLINE  متصل شویم موارد زیر قابل مشاهده می باشد:

وضعیت کار CPU با کلیک بر روی STATION مورد نظر

بلاک های موجود در CPU یا کلیک بر روی پوشه BLOCKS

برای اجرای نمایش ONLINE می توان از منوی VIEW گزینه OPEN ONLINE را علامت زد.

نکته1: در حالت OFFLINE آنچه در پوشه بلاک دیده می شود بلاک های موجود در کامپیوتر است ولی در حالت ONLINE بلاک های موجود در PLC دیده می شود. بنابر این به منظور اطلاع از وجود یا عدم وجود یک بلاک در PLC بایستی از نمایش ONLINE استفاده شود. تکنوزیمنس نمایندگی زیمنس در ایران.

نکته2: در حالت ONLINE  میتوان بلاکی را از محیط OFFLINE وارد این محیط نمود این کار مشابه دانلود است می توان برعکس بلاکی را از محیط OFFLINE کپی کرد و به محیط OFFLINE برد این کار مشابه آپلود است .

نکته 3: اگر در حالت ONLINE بلاکی حذف شود ممکن است منجر به توقف CPU گردد.

نکته4: در حالت ONLINE اگر از منوی VIEW گزینه DETAIL  را انتخاب کنیم جزئیات بیشتری را در مورد بلاک ها خواهیم دید از جمله اینکه محل ذخیره سازی آن ها در RAM است یا EPROM .

محیط پیکر بندی سخت افزار در نمایش ONLINE

در صورتی که در محیط نرم افزار HW CONFIG از منوی STATION گزینه OPEN ONLINE را انتخاب نمایید وضعیت اجزای موجود در رک به صورت ONLINE نمایش داده می شود در این حالت وضعیت CPU کارت های مختلف و کارت های موجود در شبکه با درج علامتی بر روی آن نشان داده می شود.